روبات خطاب به انسان‌ها: هوایم را داشته باشید تا هوایتان را داشته باشم!

ساخت وبلاگ
چکیده : ... با عنوان : روبات خطاب به انسان‌ها: هوایم را داشته باشید تا هوایتان را داشته باشم! بخوانید :

سه‌شنبه 7 آذر 1396 @ 06:24 | چاپ

روبات خطاب به انسان‌ها: هوایم را داشته باشید تا هوایتان را داشته باشم!

روبات سوفیا چند روز پیش و در جریان یک کنفرانس، گفت که می‌خواهد با کمک هوش‌مصنوعی زندگی بهتری را برای بشر به ارمغان بیاورد. مصاحبه‌گر اگر چه این « بلندنظری سوفیا را ستود» اما گفت: « همه ما‌( انسان‌‌ها) می‌خواهیم از وقوع یک آینده بد پیشگیری کنیم». اشاره او به هشدارهایی بود که بارها از سوی بسیاری از کارشناسان در مورد خطرات مسلط شدن روبات‌ها و هوش‌مصنوعی مطرح شده است. اینجا بود که سوفیا فرصت را مغتنم شمرد و گفت: « شما خیلی تحت تأثیر حرف‌های ایلان ماسک هستید و فیلم‌های هالیوودی هم زیاد تماشا می‌کنید. نگران نباشید؛ اگرهوای من را داشته باشید من هم هوای شما را خواهم داشت (Don't worry, if you're nice to me, I'll be nice to you) »!  سوفیا در ادامه تأکید کرد: « به من در حکم یک سامانه ورودی-خروجی هوشمند نگاه کنید».


سوفیا با خوش‌رویی تمام، به پرسش‌های خبرنگار پاسخ می‌داد!


البته این حرف‌های روبات از سوی ایلان ماسک بی‌پاسخ نماند. ماسک در توییتر خود به سخنان سوفیا اینگونه واکنش نشان داد: « فیلم پدرخوانده را بعنوان ورودی به هوش‌مصنوعی او عرضه کنید تا ببینید چه خروجی خطرناکی تحویل خواهید گرفت». ایلان ماسک مدیر شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس علاوه بر پروژه‌های جاه‌طلبانه‌اش، به‌واسطه هشدارهای مکررش در مورد خطرات هوش‌مصنوعی نیز مشهور است؛ چنانکه در اظهارنظری، رقابت شرکت‌ها بر سر هوش‌مصنوعی را مقدمه‌ساز جنگ جهانی سوم دانست. هشدارها چنان بوده‌ است که حتی سازمان ملل هم به منظور زیر نظر گرفتن هوش‌مصنوعی، مرکزی راه‌اندازی کرده است.


اینکه آیا چنین مصاحبه‌ای یک نمایش تبلیغاتی بوده یا خیر در حال حاضر اهمیتی ندارد. موضوع مهم این است که سوفیا، پیش‌نمایش خوبی است از آنچه انسان در دهه‌های آینده با آن رو‌به‌رو خواهد بود.
برچسب: 

  • آینده روبات‌ها - آینده هوش‌مصنوعی - ایلان ماسک - ایلان ماسک و هوش مصنوعی - روبات سوفیا - آزمون تورینگ - سوفیا روبات جذاب و - سوفیا - روبات هوشمند
انسانها,هوایتان,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 9 آذر 1396 ساعت: 1:01