ادامه بحران اقتصادی ونزوئلا / فرار مردم به کشورهای همسایه (+عکس) | بلاگ

ادامه بحران اقتصادی ونزوئلا / فرار مردم به کشورهای همسایه (+عکس)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پیش بینی می شود تورم در ونزوئلا در سال جاری نیز یک میلیون درصد برسد.

ادامه بحران اقتصادی در ونزوئلا باعث شده هزاران نفر از مردم راهی کشورهای همسایه و منطقه آمریکای جنوبی شوند.


به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات پرو اعلام کردند که ورود شهروندان ونزوئلا به پرو رکورد جدیدی را ثبت کرده است. بخشی از شهروندان ونزوئلا برای فرار از فقر و فروپاشی اقتصادی و بحران سیاسی، کشورشان را ترک کرده و پس از عبور از اکوادور، به پرو پناه آورده اند. بخشی از آنها در پرو می مانند و بخشی دیگر راهی دیگر کشورها مثل شیلی می شوند.

دولت پرو گفته است که حدود 5100 شهروند ونزوئلا در روز شنبه گذشته از اکوادور وارد پرو شدند. این تعداد بسیار بیشتر از روزهای قبل است به عنوان مثال در روز ماه می گذشته، 3700 نفر از شهروندان ونزوئلا وارد پرو شدند.

دولت پرو گفته است که در هفته گذشته، 20 هزار ونزوئلایی با عبور از مرز شهر تومیس، وارد پرو شدند.

این آمار در مقایسه با سال گذشته نیز بسیار زیاد است. در سال گذشته، روزانه حدود 800 ونزوئلایی وارد پرو می شدند ولی هم اکنون این رقم به روزانه  2 تا 3 هزار نفر افزایش یافته است.

دولت اکوادور در همسایگی ونزوئلا قرار دارد و بسیاری از مردم ونزوئلا برای فرار از شرایط بحران اقتصادی و تورم بالا به کشورهای همسایه فرار می کنند.

دولت اکوادور پس از اینکه با سیل ورود شهروندان ونزوئلا روبه رو شد اعلام حالت فوق العاده کرده است. هم اکنون روزانه حدود 4200 نفر از ونزوئلا وارد اکوادور می شوند.

کمیساریای عالی امور پناهجویان سازمان ملل متحد نیز گفته است که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون نزدیک به 550 هزار ونزوئلایی وارد اکوادور شده اند. بسیاری از آنها با پای پیاده آمده اند و وضعیت آنها نامناسب است.

سازمان ملل متحد گفته است با این حال تنها 20 درصد از این افراد در اکوادور باقی مانده اند و بقیه به سمت پرو و شیلی ادامه مسیر داده اند.

سازمان ملل متحد برآورد کرده است که در 4 سال اخیر و به دلیل بحران اقتصادی، کمبود کالاهای اساسی و مواد غذایی، دارو و کاهش سطح خدمات عمومی حدود 2.3 میلیون نفر از ونزوئلا فرار کرده اند. پیش بینی می شود تورم در ونزوئلا در سال جاری نیز به یک میلیون درصد برسد.

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : شنبه 27 مرداد 1397 ساعت: 21:37